I pay for off2class. It’s only $16 a month and saves me so much time. If you want quality materials then you have to consider that someone has spent time creating them and it will cost money. You can find stuff elsewhere though. ISLcollective is great for free worksheets and other materials. ELLLO.org has audio lessons.
https://www.reddit.com/r/ESL_Teachers/comments/10fvr5m/recommendations_pls_for_an_online_material/